• امروز جمعه بیست و ششم شهریور 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مانور سلامت اوقاف در سیلاب کلوار مارگون/ اجرای برنامه‌های فرهنگی علی‌رغم نبود اعتبارات فرهنگی

مانور سلامت اوقاف در سیلاب کلوار مارگون/ اجرای برنامه‌های فرهنگی علی‌رغم نبود اعتبارات فرهنگی

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه از اجرای طرح مانور سلامت در منطقه محروم سیلاب کلوار مارگون خبر داد و گفت: این طرح با استقبال خوب مردم مواجه شد.

 پنج شنبه 7 مرداد 1400   22  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام قاسم مومنی شاد معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای مانور سلامت در بقاع متبرکه استان خبر داد و گفت: مانور سلامت در راستای تقویت بُعد اجتماعی بقاع متبرکه، کمک به نظام سلامت و معرفی موقوفات درمانی برگزار شد.


معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به غربالگری زائرین و مجاورین بقاع متبرکه افزود: طرح با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی با حضور پزشکان عمومی و متخصص در ۶ بقعه متبرکه در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.


وی با اشاره به اینکه زائرین و مجاورین امام زادگان ویزیت رایگان شدند و از آنها تست قندخون و فشارخون گرفته شد و بانوان هم رایگان غربالگری مامایی شدند، گفت: روز گذشته این طرح در منطقه محروم و دورافتاده سیلاب کلوار شهرستان مارگون انجام و با استقبال مردم این منطقه مواجه شد. ۳۰۰ نفر در رده‌های سنی مختلف مورد معاینه و معالجه قرار گرفتند و طبق تجویز پزشک داروی رایگان در اختیار آنها قرار گرفت.


این مسئول بیان کرد: مانور سلامت یکی از ایده‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به مناسبت دهه ولایت و امامت بود. اوقاف کهگیلویه و بویراحمد علی‌رغم نبود اعتبار فرهنگی با کمک دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی به خوبی این طرح را در منطقه محروم سیلاب کلوار و زائرین و مجاورین امامزاده غالب انجام داد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توزیع ۲۰۰ بسته معیشتی در قالب طرح تبرکات علوی افزود: این بسته‌ها شامل بسته‌های خوراکی و پوشاکی در مجموع به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال که میان مستمندان سیلاب کلوار و مجاوران امامزاده غالب توزیع شد.


معاون اوقاف در پایان از برگزاری جشن عید غدیر در ۷ بقعه شاخص و راه‌اندازی کاروان شادی به مناسبت عید غدیر در استان خبر داد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار