• امروز جمعه بیست و ششم شهریور 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وجود ۲۲۵ بقاع متبرکه در کهگیلویه و بویراحمد

وجود ۲۲۵ بقاع متبرکه در کهگیلویه و بویراحمد

۲۲۵ بقعه متبرکه در کهگیلویه و بویراحمد میزبان زائران زیادی از سراسر استان و استان‌های همجوارند.

 پنج شنبه 27 خرداد 1400   36  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت: مرقد مطهر امام زادگان که بیشتر آن‌ها منصوب به امام موسی ابن جعفر (ع) هستند همچون نگینی در شهر‌ها و روستا‌های کهگیلویه و بویراحمد می‌درخشند و مردم محلی این بقاع متبرکه را موجب برکت زندگی خود می‌دانند.


حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی افزود: ۲۲۵ بقعه متبرکه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که این تعداد بقاع متبرکه امامزاده در ۹شهرستان استان زیارت گاهی برای مریدان اهل بیت عصمت و طهارت اند.


حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی اضافه کرد: معروفترین امامزاده در کهگیلویه و بویراحمد حضرت بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا در شهرستان گچساران است.


وی با بیان اینکه امامزادگان بزرگترین پایگاه تبلور آموزه‌های دینی هستند، اضافه کرد: بقعه مطهر بی بی حکیمه سلام الله علی‌ها سالانه زیارتگاه مریدانی از سراسر کشور و برخی کشور‌های حوزه خلیج فارس است.


وی روز پنجم ذی القعده را به عنوان روز تکریم امامزادگان یاد کرد و گفت: تجلیل از خادمان و واقفان برتر و غبارروبی تعدادی از بقاع متبرکه از برنامه‌های دهه کرامت و روز تکریم امامزادگان در کهگیلویه و بویراحمد است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار