• امروز یک شنبه بیست و نهم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بازدید رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران از بقعه متبرکه امامزاده بی بی حکیمه( س)

بازدید رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران از بقعه متبرکه امامزاده بی بی حکیمه( س)

ابراهیم قاسمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران در سومین روز از سال‌جاری از بقعه متبرکه امامزاده بی بی حکیمه(س) بازدید به عمل آورد.

 سه شنبه 3 فروردین 1400   51  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، ابراهیم قاسمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران به همراه روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد و هیأت امنا بقعه متبرکه امامزاده بی بی حکیمه از حرم مطهر حضرت بی بی حکیمه بازدید به عمل آورد.

ابراهیم قاسمی در این بازدید ضمن تاکید بر بسته بودن بقاع متبرکه شهرستان گچساران به علت وضعیت قرمز بیماری کرونا در این شهرستان، بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی تاکید و تذکرات و راهنمایی لازم را انجام دادند.

قاسمی از فعالیت های دلسوزانه خادمین و هیأت امنا بقاع متبرکه شهرستان در خدمت رسانی به زائران تقدیر و تشکر به عمل آورد.


حضرت بی بی حکیمه (س) نگین مذهبی استان کهگیلویه و بویراحمد

مرقد مطهر امام زاده حضرت بی‌بی حکیمه(س) یکی از زیارتگاه‌های معروف جنوب کشور در حدود یک کیلومتری سمت شرقی روستای بی‌بی حکیمه(س) واقع در دهستانی مزین به همین نام از توابع شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است. این بقعه منوره، در دامان کوه زرد (زردکوه) و تنگه بزرگ و طولانی در فاصله هشتاد کیلومتری جنوب غربی دوگنبدان (مرکز شهرستان گچساران) قرار دارد.

آستانه نورانی این امام‌زاده واجب التکریم، کانون معرفت زائرانی است که از سرتاسر کشور، به ویژه استان‌های هم جوار، کشورهای حوزه خلیج فارس و شیعه نشین از جمله کویت، قطر، بحرین، امارات و دیگر کشورهای عربی از قبیل لبنان، عراق، سوریه و عربستان، از سده‌های پیشین تاکنون با رایحه دوستی اهل بیت(ع) و با توشه‌ای از معرفت، به زیارت و سیاحت این معصوم‌زاده می‌آیند.

این امام زاده بزرگوار، دختر باب‌الحوائج امام موسی کاظم(ع) و خواهر پیشوای هشتم شیعیان، امام رضا(ع) می‌باشد. این میزبان با کرامت، مرهم دل‌های دردمند و زائران شیفته‌ای است که از اقصی نقاط ایران اسلامی و حتی کشورهای عربی و ساحل نشینان خلیج فارس، مقصد تبلور اعتقادی این دلدادگان می‌باشد. در تمام فصول سال و به ویژه ایام نوروز و اعیاد اسلامی، هزاران زائر با قصد قرب الهی، اظهار مودت و توسل به ساحت مقدس این معصوم زاده می‌جویند. این بقعه متبرکه با کد تفضیلی ۳۰۰۰۸۳۵۱۰۰۰۰۰۰ در سامانه جامع بانک مدیریت اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه ثبت شده است.

بارگاه مطهر امام زاده بی‌بی حکیمه(س) در حد فاصل بندر گناوه و شهر دوگنبدان، در فضایی تقریباً دایره شکل، بنا شده است. در ابتدا فضایی باز و طبیعی بوده که در دل غاری کوهستانی و صعب‌العبور، آستانه جان دلدادگانی است که در عمق دریای معرفت، غرق شناخت و اندیشه می‌شوند. شکل این مکان منحصر به فرد با حفظ نمای طبیعی آن سنگ تراشی شده و با علم معماری نوین، مستحکم و زبره کاری سیمانی شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار