• امروز یک شنبه بیست و نهم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

پیام تبریک شهردار باشت به مناسبت دهه وقف

پیام تبریک شهردار باشت به مناسبت دهه وقف

شهردار باشت طی پیامی فرا رسیدن دهه وقف را تبریک گفت.

 یک شنبه 27 مهر 1399   83  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، متن پیام لطف اله موسوی شهردار باشت به شرح زیر می باشد:

بسمه تعالی
گرامیداشت دهه وقف ، فرصتی است تا آثار و برکات و در عین حال چالشهای پیش روی این صدقه جاریه مورد توجه بزرگان و نخبگان و خیرین جامعه قرار گیرد تا زمینه های لازم اداری اجرایی مطمئن در قالب برنامه های جامعه برای رشد و گسترش و حمایت از مجموعه ای که به تعبیر مقام معظم رهبری سازمان مفتخرین است فراهم آید.

استفاده بهینه از موقوفات براساس نیات واقفین عزیز و بازگردانیدن موقوفات تحریف شده احتمالی به محل شرعی و قانونی خود می تواند از عوامل عمده گسترش این امر مبارک و جامعیت آن بشود تا به تعبیر امام راحل جامعه از فضلیت بسیار و پاداش بیشمار آن بهره مند گردد.

فرهنگ وقف در جامعه اسلامی، مقارن و ممزوج با قصد قربت الهی و جلب رضایت و کسب ثواب و اجر اخروی است. و همین خصیصه، بارزترین وجه تمایز وقف و امور خیریه در فرهنگ اسلامی با کارهای عام المنفعه و امور خیریه در ادیان و مذاهب دیگر است. وقف بر خاسته از نهاد هم نوع دوستی ، خیر خواهانه و کمال جوی انسان است که مایل است تا نام نیکش در جهان جاودانه بماند. وقف زیباترین جلوه ی تلاش برای کم کردن فاصله طبقاتی بین شهروندان یک جامعه است.

اگر فرهنگ وقف در جامعه ای نهادینه شود، دیگر کسی رنج فقر و تهیدستی را نخواهد کشید. وقف و امور خیریه بهترین وسیله برای توان مند سازی محرومان و مستضعفانی است که به هر دلیلی از داشتن یک شغل مناسب برای امرار معاش محروم می باشند.

اینجانب ضمن گرامی داشت این دهه مقدس و عرض ارادت به ساحت سراسر سعادت واقفین و خیرین که بخش عظیمی از حیات معنوی و مادی اسلام به موقوفات آنها در زمینه احداث مساجد و حسینیه ها و موسسات عام المنفعه، بستگی دارد،بالاخص شهیدان والا مقام که بزرگترین سرمایه یعنی جان خود را وقف اعتلای کلمه الله و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی نمودند، توفیق روز افزون و رحمت و رضوان الهی برای آنان و سعادت حضور در جمع واقفان و خیران را برای خود و همگان، از خداوند بزرگ خواستارم.

لطف اله موسوی
شهردار باشت
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار