• امروز یک شنبه بیست و نهم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بازسازی مساجد و بقاع متبرکه باشت نیازمند اعتبار بیشتری است

بازسازی مساجد و بقاع متبرکه باشت نیازمند اعتبار بیشتری است

مسئول دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه باشت با اشاره به اینکه سالانه کمتر ازیک میلیارد ریال برای تعمیر و نوسازی بقاع متبرکه و مساجد این شهرستان پیش بینی می شود گفت: توسعه و نوسازی این مکان های مقدس نیازمند اعتبارات بیشتری است.

 پنج شنبه 24 مهر 1399   61  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد ،محمد علیزاده روز چهارشنبه در نشست با فرماندار باشت که به مناسبت دهه وقف صورت گرفت اظهار داشت: ۴۲ بقعه متبرکه باشت در سامانه ثبت شده اند که از این تعداد ۱۴ بقعه متبرکه شاخص هستند.

وی تاکید کرد:امامزاده شاه زینلعلی (ع)، امامزاده سید شمس الدین (ع)، امامزاده سید محمد(ع) در روستای منصورآباد، امامزاده سید محمد (ع) سرابنیز وامامزاده فخرالدین (ع) از جمله بقاع متبرکه شاخص شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت هستند.

علیزاده عنوان کرد:۲۴مهرماه تا دوم آبان ماه که به عنوان هفته وقف تعیین شده است فرصتی برای ترویج این سنت پسندیده است.

وی بیان کرد: ۷۲ مسجد و ۱۷ حسینه باشت نیز زیر پوشش اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان هستند که نیازمند بودجه برای بازسازی و تعمیر هستند.

مسئول دفتر نمایندگی اوقاف وامور خیریه باشت از خیران و افراد توانمند خواست تا برای توسعه و زیباسازی مکان های مقدس این شهرستان مشارکت بیشتری داشته باشند.

علیزاده تاکید کرد: در سال های اخیر خیران ۹ میلیارد ریال برای انجام طرح آیینه کاری بقعه متبرکه شاه زینعلی (ع) هزینه کرده اند.


مسئول دفتر نمایندگی اوقاف وامور خیریه باشت عنوان کرد:رسانه های ارتباط جمعی نقش مهمی در نوسازی مساجد و بقاع متبرکه این شهرستان داشته باشند.

فرماندار باشت نیز در این نشست گفت:بقاع متبرکه نقش مهمی در تبلیغ دینی به ویژه برای نسل جوان دارند.

سید مسعود حسینی افزود: احیای برنامه های فرهنگی در مکان های مقدس باشت نیازمند اعتبار است.

وی با اذعان به اندک بودن بودجه اداره اوقاف و امورخیریه باشت تاکید کرد: توجه به افزایش این اعتبارات این حوزه ضرورتی جدی است که مسئولان شهرستانی به آن اهتمام دارند اما نیازمند همراهی مسئولان استانی است.

فرماندار باشت تصریح کرد: برخی از بقاع متبرکه نیازمند تزریق اعتبار برای نوسازی یا تکمیل محوطه های خود هستند.

وی از توزیع کمک های معیشتی در دوران انتشار بیماری کرونا از سوی مسئولان اداره اوقاف باشت قدردانی کرد.

امروز همچنین امام جمعه باشت با مسئولان و کارکنان اداره اوقاف این شهرستان دیدار کردند.

حجت الاسلام عبدالرحیم عبودی در این نشست گفت: وقف به عنوان یک سنت اسلامی در شهرستان باشت جایگاه واقعی خود را کسب نکرده است.

وی بیان کرد: اگرچه بخش عمده ای از دلایل این ضعف کم توانی مالی مردم است اما افراد توانمندی هستند که می توانند در این اقدام خداپسندانه پیشگام شوند.

امام جمعه باشت تاکید کرد: حرم امامزادگان و بقاع متبرکه این شهرستان در صورت همت دولت و خیران می ‌تواند به مراکز اصلی فرهنگ دینی تبدیل شوند.

عبودی افزود: بیداری و معرفت ملت ایران نسبت به معارف دینی و الهی مرهون امامزادگان است.

وی ابراز داشت: وجود حرم امامزادگان در گوشه و کنار ایران اسلامی قطب های فرهنگی و ترویج دهنده فرهنگ اهل بیت (ع) هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار