• امروز جمعه سیزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اعلام شماره کارت جهت واریز غیرحضوری نذورات در بقعه متبرکه امام زاده بی بی حکیمه (س)

اعلام شماره کارت جهت واریز غیرحضوری نذورات در بقعه متبرکه امام زاده بی بی حکیمه (س)

حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی پور،مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به‌منظور تسهیل در واریز نذورات مردمی در بقعه متبرکه امام زاده بی بی حکیمه (س) شهرستان گچساران چهار شماره کارت تعریف شده است.

 سه شنبه 30 اردیبهشت 1399   25  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی پور اظهار کرد: با عنایت به شرایط موجود در جامعه و شیوع ویروس کرونا و بسته بودن بقاع متبرکه، عده زیادی از مردم مؤمن، زائران و مجاوران بقاع متبرکه متقاضی ایجاد راهکاری جهت واریز نذورات خود به‌حساب بقاع متبرکه بودند که طی مذاکراتی که از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه با بانک ملی صورت گرفت و منجر به ایجاد شماره کارت های بقاع متبرکه در سطح کشور شد.


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: بعضاً مشاهده می‌شود برخی از زائران و مجاورین در هنگام اهدای نذورات خود به بقاع متبرکه تأکیددارند که نذوراتشان در زمینه‌ای خاص هزینه شود به همین منظور برای هر امامزاده ۴ شماره کارت اعلام شده است.


حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی پور،مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این شماره کارت‌ها عبارت‌اند از شماره کارت جهت واریز نذورات مرتبط با برنامه‌های عمرانی، شماره کارت جهت واریز نذورات مرتبط با برنامه‌های فرهنگی، شماره کارت جهت واریز نذورات مرتبط با هزینه‌های جاری بقعه شامل حقوق خدام، هزینه‌های مصرفی و انرژی و ... و یک شماره کارت هم مخصوص نذورات ضریح در نظر گرفته‌شده که نذورات مطلق است و در تمامی زمینه‌های سه‌گانه فوق قابل‌مصرف است.


حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی پور گفت : شماره کارت 6037997871303633 جهت فعالیت های عمرانی در حرم مطهر و شماره کارت 6037997871303526 جهت فعالیت های فرهنگی و شماره کارت 6037997871303740 جهت برنامه های مدیریتی حرم مطهر و شماره کارت 6037997871303419 بنام ضریح مطهر بقعه متبرکه امام زاده بی بی حکیمه (س) می باشند.

امام زاده بی بی حکیمه(س) ، دختر باب‌الحوائج امام موسی کاظم(ع) و خواهر پیشوای هشتم شیعیان، امام رضا(ع) می‌باشد. این میزبان با کرامت، مرهم دل‌های دردمند و زائران شیفته‌ای است که از اقصی نقاط ایران اسلامی و حتی کشورهای عربی و ساحل نشینان خلیج فارس، مقصد تبلور اعتقادی این دلدادگان می‌باشد. در تمام فصول سال و به ویژه ایام نوروز و اعیاد اسلامی، هزاران زائر با قصد قرب الهی، اظهار مودت و توسل به ساحت مقدس این معصوم زاده می‌جویند. این بقعه متبرکه با کد تفضیلی ۳۰۰۰۸۳۵۱۰۰۰۰۰۰ در سامانه جامع بانک مدیریت اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه ثبت شده است.

در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۲۵ بقعه متبرکه ثبت شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار