• امروز پنج شنبه یکم آبان 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اقدام ارزشمند اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در تهیه بسته‌های حمایتی طرح ضیافت همدلی

اقدام ارزشمند اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در تهیه بسته‌های حمایتی طرح ضیافت همدلی

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با تقدیر از اقدام ارزشمند اوقاف و امور خیریه در تهیه بسته‌های حمایتی، بر توزیع بسته‌های حمایتی میان همه اقشار نیازمند جامعه تاکید کرد‌.

 شنبه 6 اردیبهشت 1399   58  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی در مراسم توزیع کمک‌های طرح ضیافت همدلی اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد از زحمات همه شهرستان‌ها در این طرح تقدیر و تشکر کرد و گفت: اقدام اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد در تولید ماسک ارزشمند بود، کمک‌های مومنانه که در قالب طرح ضیافت اوقاف است هم کار ضروری است که تلاش‌های همه عزیزان در پیشگاه خداوند ثواب عظیمی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ما با یک مشکل جهانی به نام کرونا مواجه شدیم، افزود: در همان ابتدای ویروس کرونا کشورهای پیشرفته ایران اسلامی را مورد تمسخر قرار داده و با طعنه از کشور ما نام می‌برند اما خداوند مردم و دولت و کشور ما را در این برهه هم روسفید کرد.


وی ادامه داد: در کنار دولت ظرفیت همه گروه‌های جهادی و مردمی پای کار آمد و کار سخت آسان شد.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد افزود: در همان آغاز ویروس کرونا ماسک و مواد شوینده و ضدعفونی نداشتیم اما در حال حاضر به اندازه‌ای تولید داریم که بخشی را صادر کردیم. در این برهه حساس از ظرفیت نهادهای دولتی و مردم استفاده شد که از این پتانسیل‌ها در سایر موارد استفاده شود.

وی تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری رزمایشی شکل گرفت برای مساعدت به کسانی که در این بحث آسیب دیدند که الحمدالله این حرکت استثنایی در حال شکل گرفتن است.

حجت‌الاسلام حسینی تصریح کرد: کسانی حقوق‌گیر دولت هستند برخی هم تحت حمایت نهادهای دولتی هستند اما مردمی هستند که تحت حمایت هیچ سازمانی نیستند مانند رانندگان تاکسی، کسبه و سایر افراد که باید در این طرح ارزشمند دیده شوند و تا پایان ماه مبارک بسته‌ها در اختیار افراد قرار گیرد.

وی بر ساماندهی کمک‌ها در راستای طرح قرارگاه کمک‌های مومنانه تاکید کرد و گفت: کمک سازمان‌های دولتی و گروه‌های جهادی و مردمی همه در یک ردیف قرار گیرد و عدالت رعایت شود اینگونه نباشد که برخی چند نوبت کمک دریافت کنند و به برخی هم یک بار کمک نشوند که در بحث توزیع ماسک این اتفاق افتاد.

وی عنوان کرد: در توزیع بسته‌های کمک‌های مومنانه کد ملی افراد در سامانه واحدی ثبت شود تا عدالت در تقسیم اجرا شود.

در ادامه حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی‌پور گفت: در طرح ضیافت همدلی هدف ما بیشتر افرادی است که هیچ منابعی درآمدی ندارند و اگر منابعی هم بود با شیوع ویروس کرونا از بین رفته که کارگران ساختمان، خانواده‌های بی‌سرپرست و کارگرانی که منابع درآمدی ندارند از جمله این افراد هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه سهمیه استان در این طرح را یک هزار مورد قرار داده، افزود: در اولین روز از ماه مبارک رمضان بیش از یک هزار بسته آماده شده و تا ولادت کریم اهل بیت امام حسن(ع) سایر بسته‌ها تهیه و میان نیازمندان توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: تنها برای تهیه این بسته‌ها در شهر دهدشت مشکلاتی داریم اما سایر شهرستان‌ها از جمله بهمئی و باشت در تدارک تهیه ۳۰۰ و ۷۰۰ بسته کمک‌های طرح ضیافت همدلی برای نیازمندان در ایام ماه مبارک رمضان هستند.

جنتی‌پور از اهداء ۸۰ دست لباس مخصوص(گان) و ۵۰۰ ماسک به کادر درمانی بیمارستان شهید جلیل خبر داد و گفت: با حضور در بیمارستان شهید جلیل و اهداء این بسته‌ها از خدمات کادر درمانی بیمارستان قدردانی کردیم.

این مسوول با اشاره به تهیه و توزیع ماسک در دو کارگاه ماسک شهرستان بویراحمد و بهمئی خاطرنشان کرد: تلاش ما تحقق منویات رهبری و ترویج کارهای خیر در بین مردم است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار