• امروز جمعه بیست و دوم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد: آزادی ۸۱۰ زندانی غیر عمد از زندان های کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد: آزادی ۸۱۰ زندانی غیر عمد از زندان های کهگیلویه و بویراحمد

جمیاری سیستم نوین زندانبانی اسلامی را مولود انقلاب دانست و گفت: در سه ساله اخیر ۸۱۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد از زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند.

 شنبه 19 بهمن 1398   30  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، به مناسبت گرامی داشت دهه مبارک فجر، آئین آزادی 22 زندانی جرائم غیر عمد ظهر امروز (۱۹ بهمن) با حضور رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور و عضو شورای قضایی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، رئیس کل دادگستری استان، مدیرکل و معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان و جمعی از زندانیان در کانون اصلاح و تربیت یاسوج برگزار شد.
«اسماعیل جمیاری» در این آئین ضمن تبریک دهه مبارک فجر، گفت: امروز در کنار سایر جشن ها و برنامه ها، جشن آزادی 22 زندانی جرائم غیر عمد استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.
مدیرکل زندان ها، اقدامات تامینی و تربیتی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این برنامه نتیجه کار گروهی بود که بخشی از بدهی را اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و مابقی را سازمان زندان ها و مدیرعامل ستاد دیه کشور تقبل کردند.
وی میزان بدهی این افراد را بالغ بر یک میلیارد و 115 میلیون تومان دانست و ادامه داد: بنده و همکاران در این زمینه مدیون شکات هستیم، چرا که 50 درصد را رضایت دادند، 25 درصد تسهیلات بانکی ارزان قیمت و مابقی را ستاد دیه استان و اداره کل اوقاف به عنوان سهم بلاعوض، کمک کردند.
جمیاری سیستم نوین زندانبانی اسلامی را مولود انقلاب دانست و اضافه کرد: منظور این نیست که قبل از انقلاب زندان نبود، بلکه تدوین ماموریت های سازمانی امروز کشور بسیار متفاوت تر از گذشته است.
عضو شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سیستم زندان بانی فعلی ماموریت داده شده که زندانی به واسطه جرمی که مرتکب شده به حکم قانون فقط آزادی او سلب شده و همه حقوق دیگر حتی حقوق شهروندی او باید رعایت شود و رافت و رحمت نظام اسلامی شامل حال زندانی باشد.
وی ضمن تاکید بر مهارت آموزی، تقویت باورهای دینی و مذهبی شخصیت زندانی و بازسازی آن، یادآور شد: زمانی که شخصیت زندانی بازسازی و به عبارتی اصلاح و تربیت شد، باید زمینه اجتماعی شدن او را فراهم کنیم که خوشبختانه اقدام هایی در این زمینه انجام گرفته است.
جمیاری خاطرنشان کرد: ما در راستای بازاشتغالی شدن زندانیان، یعنی آماده کردن جامعه و خانواده برای پذیرش زندانی، اعتقاد داریم وقتی زندانی در زندان مجازات شد باید برچسب و انگ زندانی شدن را از پیشانی او برداریم و جامعه باید او را پذیرش کند.
مدیرکل زندان ها، اقدامات تامینی و تربیتی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در دوره اخیر به عنوان دوره تحول دستگاه قضا ما با همکاری و همراهی مسئولان قضایی، شکات، ریش سفیدان، معتمدین محلی و همچنین همکاری و همراهی شورای حل اختلاف استان توانستیم زمینه صلح و سازش 19 نفر زندانی را فراهم کنیم تا از اعدام رهایی پیدا کنند.
وی خاطرنشان کرد: این کار کوچکی نیست، چرا که در جامعه ایلیاتی این کار باعث صلح، سازش و امنیت در بین طوایف و شهر و استان کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد.
جمیاری با بیان اینکه جمع زندانیان قصاص مالی که رضایت شکات گرفته شده به 20 نفر خواهد رسید و با احتساب زندانیان امروز، در سه ساله اخیر 810 نفر زندانی جرائم غیر عمد از زندان آزاد شدند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار