• امروز پنج شنبه یکم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد‌؛ دستگاه ها جهت احیاء موقوفه شهر یاسوج با اوقاف و امور خیریه همکاری کنند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد‌؛ دستگاه ها جهت احیاء موقوفه شهر یاسوج با اوقاف و امور خیریه همکاری کنند

جنتی پور با اشاره به اینکه در مرکز هیچ استانی موقوفه ای مثل موقوفه شهر یاسوج وجود ندارد، گفت: ضرورت دارد دستگاه های استانی و شهرستانی در جهت احیاء این موقوفه همکاری لازم را با اوقاف و امور خیریه داشته باشند.

 چهارشنبه 1 آبان 1398   141  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام «سیدنورالله جنتی پور» امروز (30 مهر) در آئین تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد که با حضور معاون فرماندار شهرستان بویراحمد و جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد، گفت: وظیفه سازمان اوقاف و امور خیریه ساماندهی و هدفمند کردن موقوفات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: همچنین اداره اوقاف متولی وقف و موقوفات بوده و قانون این وظیفه را برعهده این سازمان در کشور و استان ها گذاشته است.

وی ضمن تاکید بر اینکه اوقاف و امور خیریه هیچ گونه دخل و تصرف و بذل و بخششی در وقف ندارد، اضافه کرد: این سازمان در راستای اجرای مطلوب موقوفات در جهت نیات واقفین تلاش می کند.

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور با بیان اینکه قانون وظیفه اوقاف و امور خیریه را مشخص کرده و در این راستا بازرسانی ویژه بر عملکرد سازمان نظارت لازم را دارند، ادامه داد: متاسفانه برخی خیال می کنند که ادارات اوقاف در موقوفات دخل و تصرف دارد، که باید گفت ما فقط در راستای نیات واقف عمل می کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه، به موقوفه هفت تیر شهر یاسوج اشاره و یادآور شد: 50 درصد درآمد از محل این موقوفه صرف خیرات و مبرات و یا کمک به اقشار آسیب پذیر می شود.

وی تلاش های حجت الاسلام پناهنده، رئیس سابق اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد در راستای احیای این موقوفه را ستود و اضافه کرد: این موقوفه فرصت ارزشمندی برای شهر یاسوج محسوب می شود.

جنتی پور با اشاره به اینکه در مرکز هیچ استانی موقوفه ای مثل موقوفه شهر یاسوج وجود ندارد، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد دستگاه های استانی و شهرستانی در جهت احیاء این موقوفه همکاری لازم را با اوقاف داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استانی کمتر توسعه یافته هستیم ولی نمی توان از کنار داشته های خود بگذریم، گفت: باید عزم و همت لازم را جهت احیاء موقوفات داشته باشیم.

شایان ذکر است در این نشست، از خدمات حجت الاسلام «پناهنده» رئیس سابق تقدیر و «هادی خورشیدیان» به مدت دوم سال به عنوان رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد منصوب شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار