• امروز پنج شنبه یکم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری دو مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان بهمئی

برگزاری دو مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان بهمئی

دو مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان بهمئی برگزار می‌شود.

 جمعه 26 مهر 1398   12  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان بهمئی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور گفت: مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی روز بیست و هفتم مهرماه ساعت هفت صبح از میدان امام حسین علیه السلام شهر لیکک به سمت حرم مطهر بابااحمد علیه السلام برگزار می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مراسم دیگری در بیست و هفتم مهرماه از ساعت هشت صبح از سه راهی بعد از سرآسیاب یوسفی به سمت حرم مطهر امام زادگان ابراهیم(ع) و اسدالله علیه السلام شهرستان بهمئی برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در ثواب زیارت امام حسین علیه السلام افزود : محمد بن مسلم ثقفی از امام باقر (ع) آورده است که فرمودند: «اگر مردم ارزش و پاداش زیارت حسین (ع) را بدانند، از اشتیاق قالب تهی کرده و از حسرت فراوان جانشان متلاشی خواهد شد!» محمد بن مسلم عرضه داشت: مگر فضیلت آن چیست؟

فرمودند: «اگر کسی با شوق به زیارت آن حضرت بشتابد، خداوند پاداش هزار حج و عمره‌ی پذیرفته شده، اجر هزار شهید از شهدای بدر، ثواب هزار روزه دار و هزار صدقه‌ی مقبوله و پاداش آزاد سازی هزار برده در راه خدا را به وی خواهد داد! و تا یک سال از هرگونه گزندی به ویژه شیطان محفوظ خواهد ماند؛ خداوند نیز فرشته‌ای را بر او می‌گمارد که حافظ جان او از چهارسو خواهد بود. اگر در همان سال از دنیا رفت؛ فرشتگان رحمت الهی در غسل و تدفین او شرکت جسته و برای او طلب آمرزش می‌نمایند؛ او را تشییع کرده و تا قبر همراهی می‌کنند و برای او استغفار می‌نمایند؛ قبرش را گشاده می‌کنند و خداوند نیز او را از فشار قبر و ترس از نکیر و منکر ایمن می‌گرداند؛ دری را از بهشت به روی او می‌گشاید و در قیامت نامه ‌ی اعمالش را به دست راستش خواهد داد؛ نورانیتی را در چهره‌ی او قرار می‌دهند که مشرقین را روشن می‌گرداند و هاتفی ندا سر می‌دهد که این شخص از زائران حسین بن علی (ع) است که با شوقی سرشار حضرتش را زیارت نموده است؛ آنگاه همگی آرزو می‌کنند که ای‌کاش از زائرین حسین (ع) بودند.»
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار