• امروز سه شنبه بیست و ششم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حمایت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد از ۶۰ هیئت مذهبی در طرح «شمیم حسینی»

حمایت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد از ۶۰ هیئت مذهبی در طرح «شمیم حسینی»

سید نورالله جنتی پور گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد و استان ایلام استان هایی هستند که از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه بیشترین اعانه برای حمایت از هیئت های مذهبی به آنها صورت گرفته و امسال آمادگی داریم که ۶۰ هیئت را در سطح استان را پوشش دهیم

 سه شنبه 12 شهریور 1398   16  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد ، حجت الاسلام «سیدنورالله جنتی پور» ظهر امروز (12 شهریور) در آئین افتتاح نمایشگاه «شمیم حسینی» که در محل امامزاده مختار (علیهم السلام) شهرستان بویراحمد برپا شد، گفت: از زمان حضور حجت الاسلام خاموشی در سازمان اوقاف و امور خیریه ، به منظور کیفی شدن برنامه و خارج شدن از حالت پراکندگی، دو برنامه در دستور کار سازمان قرار گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از این برنامه ها را راه اندازی مرکز «افق» در بقاع متبرکه دارای ظرفیت در کشور دانست و اظهار داشت: در استان کهگیلویه و بویراحمد این مرکز در امامزاده مختار (علیه السلام) یاسوج افتتاح شد.

وی ادامه داد: ابلاغیه راه اندازی مراکز «افق» به سراسر کشور اعلام شده و این مراکز در برخی استان‌ ها، فعالیت رسمی خود را آغاز کرده ‌اند.

سید نورالله جنتی پور خاطرنشان کرد: مراکز افق با هدف ارتقاء عملکرد و توزیع مناسب خدمات اجتماعی، فرهنگی و قرآنی در بقاع متبرکه شاخص در سراسر کشور راه اندازی شده اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یادآور شد: از دیگر دلایل تأسیس این مراکز، استفاده بهینه از ظرفیت ‌های موجود اعم از بقاع متبرکه و موقوفات عام است که در نهایت در قالب افزایش ارائه خدمات اجتماعی در جامعه قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: در قالب اجرای این طرح علاوه بر اینکه مسائل فرهنگی و قرآنی با قوت دنبال خواهد شد، سمت و سوی بقاع متبرکه به طرف ارائه خدمات اجتماعی خواهد رفت.

جنتی پور با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه برای ایام محرم نیز ویژه برنامه ای را با عنوان «شمیم حسینی» تدارک دیده، ابراز داشت: در قالب این طرح هیئت های مذهبی اجناس و مواد غذایی مورد نیاز را می ‌توانند با تخفیف زیر قیمت بازار از این نمایشگاه تهیه کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نمایشگاه طرح «شمیم حسینی» با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی به منظور ارائه خدمات مورد نیاز هیئت‌ های مذهبی، مساجد و حسینیه‌ ها به منظور اجرای نیات واقفان خیراندیش شامل مواد غذایی برپا می‌شود.

وی یادآور شد: هیئت‌ های مذهبی مستمر که توسط سازمان تبلیغات استان به اداره کل اوقاف و امور خیریه معرفی می ‌شوند با شرکت در این طرح، می‌توانند علاوه بر دریافت بن خرید ارزاق، از تخفیف های ویژه خرید اقلام مورد نیاز هیئت‌ ها در نمایشگاه نیز بهره‌ مند شوند.

جنتی پور گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد و استان ایلام استان هایی هستند که از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه بیشترین اعانه برای حمایت از هیئت های مذهبی به آنها صورت گرفته و امسال آمادگی داریم که 60 هیئت را در سطح استان پوشش دهیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار