• امروز سه شنبه هفدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

احداث شبستان بقاع متبرکه امام زاده گان ابراهیم اسدالله( ع)در شهرستان بهمئی

احداث شبستان بقاع متبرکه امام زاده گان ابراهیم اسدالله( ع)در شهرستان بهمئی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : طرح احداث شبستان بقاع متبرکه امام زاده گان ابراهیم اسدالله( ع)در شهرستان بهمئی در حال ساخت می باشد.

 شنبه 12 مرداد 1398   100  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در بازدید از طرح احداث شبستان امامزاده گان ابراهیم اسدالله (ع) در شهرستان بهمئی از پیشرفت 15 درصدی این احداث شبستان دو امامزاده در بهمئی طرح خبر داد و گفت: طرح احداث شبستان این بقاع متبرکه فعال ترین طرح مذهبی در استان است.

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور افزود: هزینه احداث این طرح با کمک و مساعدت های مردمی، نذورات امامزاده و بخشی نیز از اعتبارات استانی تامین شده است.

وی با بیان اینکه تا الان برای احداث این شبستان نزدیک به 800 میلیون تومان هزینه شده است، گفت: برای تکمیل و بهره برداری از این طرح به 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

جنتی پور با بیان اینکه طرح احداث توسعه صحن امامزاده اسدالله(ع) و امامزاده ابراهیم(ع) به مساحت یک هزار و 100 متر در دو طبقه اجرا می شود، افزود: این طرح شامل احداث شبستان، حسینیه و مسجد است که دور تا دور حرم این امامزادگان ساخته می شود.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت بالای این منطقه در خصوص جذب گردشگر می توان با سرمایه گذاری مناسب بحث گردشگری مذهبی را در این منطقه توسعه داد.

جنتی پور به استقبال خوب زائران از استان های همجوار اشاره کرد و گفت: در صحن امامزاده اسدالله(ع) و امامزاده ابراهیم(ع) تعداد 20 حجره برای استراحت و امکانات رفاهی و بهداشتی مناسب پیش بینی شده است.

تعداد 225 امامزاده در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد 15 بقعه دارای زائرسرا است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار