• امروز چهارشنبه بیست و دوم آبان 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

صلح امام حسن(ع) با معاویه تشیع را حفظ و به آنها جان تازه بخشید

صلح امام حسن(ع) با معاویه تشیع را حفظ و به آنها جان تازه بخشید

حجت الاسلام موسوی متقی گفت: امام حسن (علیه السلام) با صلح خود با معاویه، تشیع را حفظ و به آنها جان دوباره بخشید که این بهترین عکس العمل و اقدام امام در زمان خود بود.

 دوشنبه 30 اردیبهشت 1398   39  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، «حجت الاسلام سیدمحمد موسوی متقی» شب گذشته (30 اردیبهشت) در آئین جشن میلاد امام دوم شیعیان که در محل امامزاده عبدالله (علیه السلام) یاسوج برگزار شد، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام)، گفت: این امام بزرگوار ملقب به کریم اهل بیت (علیهم السلام) هستند و امید است با نابودی آل سعود زمینه زیارت قبر آن حضرت در قبرستان بقیع برای مسلمانان به ویژه شیعیان فراهم شود.

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اظهار داشت: بعد از شهادت امام علی (علیه السلام) و روی کار آمدن معاویه، خلافت به سلطنت تبدیل شد و حکومت اسلامی مورد نظر پیامبر تضعیف و به سلطنت تبدیل شد.

موسوی متقی یادآور شد: پایه حکومت اسلامی براساس تقواست، ولی سلطنت بر پایه اشرافی گری، موروثی و ظلم و ستم بنا گذاشته شد.

این مسئول فرهنگی فاصله داشتن از تقوا را یکی دیگر از ویژگی های سلطنت دانست و گفت: مردم در دوران سلطنت معاویه کمتر دنبال حقیقت دین می رفتند.

وی به صلح امام حسن (علیه السلام) با معاویه اشاره و ابراز داشت: این صلح نامه بندهای مهمی داشت که یکی از مهم ترین این بندها، عدم تعیین جانشین از سوی معاویه بعد از مرگش بود که معاویه به بندهای این صلح نامه عمل نکرد.

موسوی متقی یادآور شد: امام حسن (علیه السلام) با صلح خود با معاویه، تشیع را حفظ و به آنها جان دوباره بخشید که این بهترین عکس العمل و اقدام امام در زمان خود بود.

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به دشمنان امروز ایران و اسلام اشاره کرد و گفت: امروز دشمنان با کار تبلیغاتی و شایعه پراکنی علیه ایران اسلامی تلاش های بسیاری انجام می دهند.

وی استفاده از ابزارهای جنگ نرم در مقابل جنگ سخت را از شگردهای دشمنان برشمرد و عنوان کرد: معاویه نیز از همین حربه علیه مسلمانان، دین اسلام و امام حسن (علیه اسلام) استفاده کرد و امروز وظیفه داریم در مقابل توطئه های متعدد دشمنان هوشیار باشیم که جامعه اسلامی و به ویژه ایران را تهدید می کنند.

موسوی متقی گفت: شرکت در نشست های مذهبی و قرآنی عامل مصونیت ما در مقابل توطئه های دشمنان بوده و ماه رمضان نیز بهترین فرصت را در این زمینه فراهم می کند.

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: دشمن علاوه بر جنگ نرم از راه دیگر نیز وارد شده و با ابزارهای اقتصادی، تهدید و تحریم بر کشور فشار وارد می کند که باید مراقب باشیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار