• امروز جمعه بیست و ششم شهریور 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت حضور ۱۵۰۰ زائر خارجی در حرم بی بی حکیمه (س) گچساران

ثبت حضور ۱۵۰۰ زائر خارجی در حرم بی بی حکیمه (س) گچساران

یک هزار و ۵۰۰ زائر خارجی از کشورهای عراق، کویت و امارات از ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ تاکنون به زیارت امامزاده بی بی حکیمه(س) خواهر امام رضا(ع) نایل شدند.

 جمعه 10 فروردین 1397   994  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان کهگیلویه وبویراحمدبه نقل از راسخون، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران با بیان این مطلب  افزود : حدود ۲۰۰ هزار زائر از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون به حرم بی بی حکیمه(س) مشرف شدند.
وی بیان کرد: از این تعداد زائر بیش از۷۸ هزارو ۳۵۹ نفر در حرم بی بی حکیمه خواهر امام رضا(ع) اقامت کردند.
بهمنی آزاد گفت: در یک سال گذشته بیش از یک میلیون زائر داخلی از سراسر ایران اسلامی و کشورهای خارجی به زیارت حضرت بی بی حکیمه(س) آمدند.
وی افزود: بقعه متبرکه بی بی حکیمه خاتون(س) و بقعه متبرکه امامزاده جعفر(ع) با امکانات اسکان و خدمات رفاهی آماده پذیرایی دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران، همچنین از استقرار ۶روحانی کارشناس و مبلغ دینی در ایام تعطیلات نوروز در حرم بی بی حکیمه (س) خبر داد و گفت: برگزاری نماز جماعت و بازگو کردن احکام دین در دستور کار مبلغان اعزامی قرار دارد.
بهمنی آزاد افزود: نظارت بازرسان تعزیرات بر رقبه های تجاری در حرم بی‌بی حکیمه(س)، ایجاد یک باب نانوایی سیار، ۲۰ باب مغازه، استقرار قصابی، مستقر شدن تانکر آب‌رسانی سیار، لکه‌گیری و نصب علایم راهنما و رانندگی در راه‌های منتهی به حرم بی‌بی حکیمه(س) از سایر اقدامات انجام‌شده برای رفاه زائران است.
براساس گزارش ها این بانوی بزرگوار از دختران حضرت امام موسی بن جعفر(ع) است که در زمان حکومت بنی‌عباس زندگی می‌کرده است.حرم مطهر امامزاده بی بی حکیمه(س) در ۸۰ کیلومتری شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار