• امروز یک شنبه بیست و نهم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تودیع و معارفه

تودیع و معارفه

مراسم تودیع و معارفه رئیس اوقاف و امور خیریه کهگیلویه برگزار شد.

 دوشنبه 13 مهر 1394   919  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کهگیلویه برگزار شد.

به گفته هاشمی: در این مراسم ابتدا حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه دهدشت با تقدیر از آقای صمدیان رئیس پیشین اوقاف و امور خیریه شهرستان، طی سخنانی مساجد و امامزادگان را در نظام اسلامی محور خواندند و افزودند: مدیری که در نظام اسلامی محور کارش مساجد و امامزادگان و اهل بیت(علیهم السلام) نباشد خائن است.

امام جمعه دهدشت تصریح کرد: ما باید فرزاندانمان را بر مبنای فرهنگ زیارت اهل بیت(علیهم السلام) و فرهنگ مساجد تربیت کنیم و خانواده ها حتماً باید فرهنگ زیارتی را در بین اعضای خانواده خود نهادینه نمایند.

مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه افزود: در ادامه جلسه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با تشکر از فرمانداری کهگیلویه و دفتر امام جمعه دهدشت به جهت میزبانی برنامه، دقایقی را در جمع مسئولین شهرستانی به ایراد سخنانی پرداختند. وی با تبریک اعیاد قربان و غدیر و تسلیت حادثه منا گفت: آل سعود با بی تدبیری خود فاجعه آفرید و عیدمان را به عزا تبدیل نمود.

حجت الاسلام جنتی پور در ادامه با اشاره به فرمایش امیرالمؤمنین علیه السلام تصریح کرد: مسئولیت در نظام اسلامی خدمت است و طعمه نیست که به هر طریقی بخواهیم آن را به دست آوریم و همانطور که از نامش پیداست مسئول کسی است که مورد سئوال واقع می شود و باید پاسخگو باشد.

وی افزود: وقف اقتصاد پایداری است که با نقش آفرینی در حوزه های گوناگون می تواند مشکلات جامعه را حل نماید. متأسفانه در دوران پهلوی برنامه های متعددی برای دین زدائی از مردم طراحی و اجرا شد که از جمله می توان به تاراج رفتن موقوفات اشاره کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به موقوفات استان، از وضعیت فعلی وقف و موقوفه گلایه کرد و خواستار توجه بیشتر مسئولین و مردم به اهمیت و کارکرد وقف شد.

حجت الاسلام جنتی پور در پایان سخنانش از زحمات و تلاش های آقای صمدیان تشکر کرد و برای آقای قباد پور آرزوی توفیق نمود و از همه ی مسئولین شهرستانی خواستار همکاری با وی شد.

به گفته ی مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه: سخنران بعدی برنامه فرماندار شهرستان کهگیلویه بود، که با تشکر و قدردانی از آقای صمدیان، گفت: این رفت و آمد ها نعمت است و از آقای قبادپور خواست که با همه ی دستگاه های اجرائی شهرستان علی الخصوص ادارات فرهنگی تعامل داشته باشد و از سایر مدیران شهرستان خواست با اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کهگیلویه همکاری نمایند.

هاشمی افزود در پایان این مراسم، پس از قدردانی آقای صمدیان از مدیران استانی و شهرستانی و اعضای هیئات امناء بقاع متبرکه، طی حکمی روح الله قبادپور به عنوان سرپرست جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کهگیلویه معرفی شد.

پایان خبر/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار