• امروز سه شنبه هفدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تجمع بزرگ رهروان زینبی در یاسوج برگزار می‌شود

تجمع بزرگ رهروان زینبی در یاسوج برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تجمع بزرگ رهروان زینبی در بقعه متبرکه امامزاده شاه حسن(ع) یاسوج برگزار می‌شود.

 پنج شنبه 15 آبان 1393   138  0      

حجت‌الاسلام سید علی‌صالح موسوی‌اعظم  در نشست با خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد با بیان ابعادی از قیام امام حسین(ع) به ویژگی‌های اعتقادی و اخلاقی آن امام همام و یارانش پرداخت و اظهار کرد: در حرم مطهر امامزاده حسن(ع) که از امامزادگان شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد است، مراسم رهپویان زینبی برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حضرت زینب(س) هیچ‌گاه عصمت و شرف خود را در مقابل دشمنان اسلام از دست نداد.
موسوی‌اعظم بیان کرد: زینب (س) مردهای بزرگی را در دامن خود پرورش داد و به تعبیر حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی شهادت حضرت زینب(س) کمتر از شهادت امام حسین(ع) و امام سجاد(ع) نبود.
وی که در دیدار با دست‌اندرکاران مراسم رهپویان زینبی سخن می‌گفت، افزود: روحانیون باید وقت بیشتری را در بین مردم سپری کنند و هم‌اکنون برخی از بی‌سوادان و پیرمردهای قدیمی احکام شرعی را از تحصیل‌کردگان ما بیشتر می‌دانند البته این مسئله عمومیت ندارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: اگر روحانیت به تبلیغات اهمیت بیشتری بدهند شاید شاهد بسیاری از مشکلات در سطح جامعه نباشیم.
موسوی‌اعظم همچنین گریزی به عملکرد رسانه‌ها زد و گفت: رسانه‌ها به جای اینکه به مسائل کم‌اهمیت و این و آن حمله کنند، معارف دینی را بیشتر مورد تبلیغ قرار بدهند.
این مسئول در ادامه اظهارات خود به یوم‌الله 13 آبان اشاره کرد و از مردم خواست تا با شعارهای استکبارستیزی خود این روز را گرامی بدارند.
موسوی‌اعظم از توزیع 4 هزار پوستر به مناسبت ایام محرم حسینی و یوم‌الله 13 آبان در بقاع متبرکه سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و یادآور شد: مردم شعار مرگ بر امریکا و اسرائیل را در این روز که مصادف است با قیام عاشورا فراموش نکنند.
در ادامه این نشست سید رضا منصوری مهریان معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه کهگیلویه و بویراحمد به برنامه‌های انجام گرفته توسط این اداره‌کل اشاره کرد و افزود: تجمع لبیک یاحسین(ع) در امامزاده عبدالله(ع)، همایش شیرخوارگان حسینی و برنامه‌ اهل من عسل ویژه‌ مدارس کهگیلویه و بویراحمد از جمله برنامه‌های این اداره‌کل است.
منصوری‌مهریان از تجمع بزرگ رهروان زینبی در بقعه متبرکه امامزاده شاه حسن(ع) در روستای مهریان یاسوج خبر داد و افزود: این آئین معنوی ویژه بانوان است که در روز 12 ماه محرم با حضور خیل عظیمی از بانوان برگزار می‌شود.
وی به زمان برگزاری این مراسم معنوی اشاره کرد و گفت: این برنامه در بقعه متبرکه شاه حسن(ع) در روستای مهریان یاسوج از ساعت 14:30 بعد از ظهر شروع خواهد کرد.
منصوری گفت: همچنین سرویس ایاب و ذهاب برای علاقه‌مندان با همکاری شهرداری یاسوج فراهم شده است و افرادی که تمایل دارند می‌توانند در میدان هفت تیر یاسوج برای حرکت به سمت مقصد حضور پیدا کنند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار