• امروز سه شنبه هفدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اغلب مساجد کهگیلویه و بویراحمد امام جماعت ندارند

اغلب مساجد کهگیلویه و بویراحمد امام جماعت ندارند

مدیرکل اوقاف کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اغلب مساجد استان امام جماعت ندارند، اظهار کرد: مسجد ساخته نشود بهتر از این است که مسجدی با وجود احداث، روحانی و امام جماعت نداشته باشد.

 دوشنبه 3 شهریور 1393   128  0      

حجت‌الاسلام سیدعلی‌صالح موسوی‌اعظم، مدیرکل اوقاف و امورخیریه کهگیلویه و بویراحمد ، 20 مرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه، از کمبود روحانی و امام جماعت در مساجد استان خبر داد و گفت: بیشتر مساجد استان روحانی ندارند که باید دلیل آن را جست.

وی توجه ویژه به روحانیان را مورد تأکید قرار داد و اضافه کرد: ما تمام تلاش خویش را برای اختصاص اعتبار به مساجد استان به کار می‌بندیم.
مدیرکل اوقاف کهگیلویه و بویراحمد با تبریک روز خبرنگار گفت: رسالت رسانه در کتب اسلامی بیان شده که باید بر همین اساس کار رسانه انجام شود.
حجت‌الاسلام موسوی‌اعظم سلاح جنگ امروز را قلم دانست و عنوان کرد: در عرصه جنگ نرم بدون قلم و رسانه نمی‌توان در برابر دشمن مقاومت کرد.
وی در بخش دیگری از اظهارات خویش با اشاره به مسئله وقف بیان کرد: وقف موضوعی است که باید همه جامعه به آن توجه داشته باشند که اگر مردم به وقف توجه کنند مشکلی در جامعه اسلامی پیش نخواهد آمد.
مدیرکل اوقاف کهگیلویه و بویراحمد به ابعاد مختلف وقف در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: در همه موارد از جمله ساختن بیمارستان، مسجد و مدرسه و سایر نیازهای مردمی می‌توان عمل وقف را برای رفاه حال مسلمانان انجام داد.
حجت‌الاسلام موسوی‌اعظم با اشاره به برگزاری کنگره ملی بی‌بی حکیمه به‌عنوان چهارمین حرم اهل بیت(ع) یادآور شد: این کنگره در مهرماه سال‌ جاری برگزار می‌شود که مهم‌ترین رویداد فرهنگی استان در سال 93 خواهد بود.
وی از تمدید ارسال مقاله به دبیرخانه این کنگره خبر داد و اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند مقالات خود را تا 31 مرداد امسال به دبیرخانه این کنگره ملی ارسال کنند.
مدیرکل اوقاف کهگیلویه و بویراحمد از تکریم  پنج بقعه متبرکه در 10 شهریور سال‌ جاری خبر داد و اضافه کرد: تکریم و همایش امامزاده سیدمحمد سی‌سخت، بی‌بی رشیده چرام، امامزاده اسدالله بهمئی، امامزاده میرسالار کهگیلویه و امامزاده مختار بویراحمد در سال‌ جاری برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام موسوی‌اعظم از کسب رتبه برتر شهرستان چرام در استان در تکمیل طرح تربیت حفاظ قرآن کریم و کمک به امامزادگان خبر داد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار