• امروز یک شنبه بیست و نهم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رنج هاوصبوری های حضرت فاطمه(س) بخاطر حفظ دین و جایگاه امامت بود

رنج هاوصبوری های حضرت فاطمه(س) بخاطر حفظ دین و جایگاه امامت بود

استاد حوزه علمیه قم گفت: دردها و مصیبت های وارده بر دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) در طول عمر پربرکت خود تنها برای حفظ دین و جایگاه واقعی امامت بود.

 یک شنبه 25 فروردین 1392   797  0      

حجت الاسلام دکتر ˈعلیرضا ایمانیˈ روز یکشنبه در مراسم عزاداری حضرت زهرا (س) در یاسوج افزود: مصائب و سختی های این بانوی بزرگوار نشان داد که دینداری حتی اگر دختر پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) هم باشی، هزینه دارد.
وی بیان کرد: مصیبت ها، سیلی خوردن ها و جنایات هولناک بر آل پیامبر و حضرت فاطمه (س) مهمترین الگو برای همه شیعیان و کسانی است که ادعای دینداری در این عالم را دارند و به همه ما بفهماند که در این راه باید تحمل سختی ها و مصیبت ها را نیز داشته باشید.
مدیرگروه مطالعات تاریخ تشیع دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی افزود: درست در زمان سکوت امام علی (ع) و یارانش و در برهه ای که وی برای نجات اسلام بردباری می کرد، حضرت زهرا (س)نیز آماج بی رحمی ها و جنایات دوستداران دروغین و نزدیکان دیروز پیامبر (ص) می شد.
ایمانی افزود: حضرت فاطمه (س) درست از افراد و نزدیکانی ضربه و سیلی می خورد که روزی پیامبر اسلام به آنان فهمانده بود که فاطمه پاره تن من است و هر کس او را رنجور کند مرا ناراحت کرده است.
این استاد حوزه و دانشگاه به برخی مبانی و چرایی گریه های فاطمه (س)در کوران حوادث و بلایای روزگار بعد از مرگ پیامبر اعظم (ص) و مظلومیت های امام علی (ع) اشاره کرد و افزود: فاطمه (س) در حقیقت می خواهد با گریه هاو فریاد خود مردم را نسبت به حیله ها و نیرنگ ها و عمق فاجعه ای که دامنگیر مسلمانان و اسلام بعد از مرگ پدربزرگوار خویش شده است آگاه کند.
وی مسئله ˈفدکˈ و فریاد احقاق حق حضرت فاطمه(س) را مصداق بارز و نمونه عینی ظلم و بی وفایی معاویه علیه دختر نبی مکرم اسلام دانست و افزود: اعتراض و فریاد حضرت زهرا در مسئله فدک برای منافع مالی و رسیدن به مال دنیا نبود.
ایمانی تصریح کرد: موضوع ˈفدکˈدر حقیقت بهانه ای برای تبیین جایگاه خلافت امام علی (ع) و فاش کردن ظلم ها و نامهربانی هایی بود که آل ابوسفیان بارها در حق خاندان اهل بیت (ع) روا می داشتند.
وی با بیان اینکه ائمه معصومین (ع) بزرگترین هزینه تاریخ را برای زنده نگه داشتن اسلامیت ناب محمدی پرداخت کردند، افزود: امروزه نیز باید مسوولان و دست اندرکاران امر با روش و سیره عملی حضرت زهرا و زندگی فاطمی موجب رضایت و ترغیب بیش از پیش مردم نسبت به اسلام شوند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار