• امروز شنبه سوم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه سجنا

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رعايت حجاب و عفاف بر سلامت روان افراد جامعه تأثير فراوان دارد

رعايت حجاب و عفاف بر سلامت روان افراد جامعه تأثير فراوان دارد

مديركل اوقاف و امور خيريه كهگيلويه و بويراحمد گفت: رعايت حجاب و عفاف اسلامی علاوه بر سلامت روان فرد، بر سلامت روان جامعه نيز تأثير فراوان دارد.

 دوشنبه 12 فروردین 1392   438  0      

حجت‌الاسلام سيدعلی صالح موسوی اعظم، مديركل اوقاف و امور خيريه كهگيلويه و بويراحمد در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه كهگيلويه ‌وبويراحمد، گفت: هر عملی كه افراد جامعه انجام می‌دهند، در نگاه كلان اثر مستقيم در اجتماع دارد زيرا از خانواده كه واحد كوچك اجتماعی است جامعه تشكيل می‌شود و همان‌گونه كه رفتار فرد در جامعه مؤثر است، اشخاص نيز از اجتماع و قوانين آن تأثير می‌پذيرند.
وی اظهار كرد: حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصيتی، دارای آثار اجتماعی است. جامعه‌ای كه در آن بانوان باحفظ حدود و حقوق ديگران ظاهر می‌شوند و موجب تخريب روح و جسم هم‌نوعان خود شده و محيط آرام وامنی را برای جوانان فراهم سازند، به‌سوی سعادت و سلامت روانی پيش خواهد رفت.
مديركل اوقاف و امور خيريه كهگيلويه و بويراحمد بيان كرد: اگر زنان جامعه باحجاب باشند، هم مردان از نظر طهارت روح و جسم سالم می‌مانند و هم در جامعه، سلامت خانوادگی حفظ خواهد شد و محيط خانواده تحت تأثير خودنمايی‌‌های عده‌ای از زنان بدحجاب و بی‌حجاب قرار نمی‌گيرد.
حجت‌الاسلام موسوی اعظم ابراز كرد: رعايت حجاب و عفاف اسلامی آن‌گونه كه عده‌ای از روشنفكران امروزی می‌نمايانند مسئله‌ای فردی نيست؛ چرا كه براساس بررسی‌های انجام شده علاوه بر سلامت روان فرد، بر سلامت روان جامعه نيز تأثيرات فراوان دارد.
مديركل اوقاف و امور خيريه كهگيلويه و بويراحمد عنوان كرد: رعايت حجاب و عفاف برای بانوان و آقايان امری است كه عدم توجه جدی به آن با تهديد بنيان‌های خانوادگی سلامت روان افراد جامعه را به خطر می‌اندازد و ضروری است به‌صورت ويژه نسبت به اين مسئله كه از احكام اجتماعی اسلامی است توجه شود.
حجت‌الاسلام موسوی اعظم تصريح كرد: حجاب و عفاف از نگاه اسلام مسئله‌ای شخصی نيست، بلكه مسئله‌ای كاملاً اجتماعی است.و رعايت آن علاوه بر سلامت روان فرد، بر سلامت روان جامعه نيز تأثير فراوان دارد.
مديركل اوقاف و امور خيريه كهگيلويه و بويراحمد دوستان و خانواده را از مهم‌ترين و تأثيرگذارترين افراد در زندگی و پوشش آن‌ها دانست و افزود: از آنجايی‌كه جامعه و دوستان تأثيرات بسزايی در نحوه پوشش افراد دارند؛ بنابراين فرزند بايد در خانواده مهارت نه گفتن را آموخته باشد تا بتواند در مقابل تأثيرات منفی جامعه به‌ويژه در ترويج بد‌حجابی مقاومت كند.
حجت‌الاسلام موسوی اعظم خاطرنشان كرد: دوران كودكی مهم‌ترين تأثير را در نحوه پوشش بزرگسالی دارد؛ بنابراين اگر ميل به زيبايی در دوران كودكی به بهترین شکل و مطابق با اسلام ارضا شود در بزرگسالی مشكلات بدحجابی در جامعه رفع می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار