کد خبر : 340721

تاریخ درج خبر : دوشنبه 29 اردیبهشت 1399
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کهکيلويه و بويراحمد
• سازمان اوقاف در ایام‌ کرونا بیش از ۶میلیون ماسک تولید و توزیع کرد
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه این سازمان در دوران شیوع کرونا از تمام ظرفیت خود برای خدمت به مردم بهره گرفته است، گفت: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تا پایان فروردین سال جاری این سازمان توانست 6میلیون و 846هزار و 570 عدد ماسک، بیش از بیست...
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در گفت‌وگو با مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اقدامات این سازمان در ایام شیوع ویروس کرونا و مقابله با این بحران گفت: در این ایام از ظرفیت بقاع‌متبرکه بهره بردیم و خوشبختانه در ۲۱۷ بقعه کارگاه تولید ماسک و گان راه‌اندازی شد که تا پایان فروردین ماه سال جاری توانستیم 6میلیون و 846هزار و 570 عدد ماسک تولید و در بین 5میلیون و 640هزار و 470 نفر از مردم عزیز کشورمان توزیع کنیم.


وی ادامه داد: در این بین باتوجه به ظرفیت کارگاه‌های راه‌اندازی شده، امکان اهدا ماسک به تعداد یک میلیون و 206 هزار و صد عدد به بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز فراهم شد.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین از تولید بیش از 21 هزار و 340 دست لباس گان در دوران شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: علاوه بر تهیه اقلام بهداشتی در تامین مواد غذایی هم این سازمان تلاش‌های بسیاری داشته است. در ایام کرونا بیش از 243هزار و 570 پرس غذای گرم در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها و همچنین نزدیک به 312 هزار و 516 نوبت میان‌وعده نیز در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها توزیع کرده‌ایم.


وی افزود: درباره بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها علاوه بر ماسک، دستکش، گان و غذا بیش از 6 هزار و 280 تخته پتو، ملحفه و ... ارسال شده است.


نماینده ولی‌فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا اواخر فروردین سال جاری یک میلیون و 432 هزار و 730 لیتر مواد ضدعفونی‌کننده اعم از وایتکس، الکل و.... را هم در بین مردم توزیع و در همین ایام بالغ بر 11 هزار و 260 نوبت نیز اقدام به ضدعفونی بقاع‌متبرکه و محیط پیرامون آنها را داشته‌ایم.


خاموشی ادامه داد: در تولید اقلام بهداشتی ۹۰۳ دستگاه چرخ خیاطی و در امر توزیع و خدمات‌رسانی ۳۷۲ گروه جهادی اعم از مبلغین بومی، خدام ثابت و افتخاری درگیر خدمت به مردم بودند.


وی تصریح کرد: در مجموع دوماه (اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹) مجموعا 201 هزار و 745 بسته بهداشتی اعم از شوینده، مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک، دستکش و... توزیع شده است، ضمن اینکه به دلیل شرایط اقتصادی نامساعدی که برای برخی از مردم به وجود آمد اقدام به تهیه سبد مواد غذایی کرده که در این بخش هم 93هزار و 276 بسته شامل برنج، گوشت، ماکارونی، حبوبات و.... بین جامعه هدف توزیع شده است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان گفت: مواردی همچون انتصاب امین برای موقوفات، ساماندهی موقوفات و رقبات و ارتقای بهره‌وری اقتصادی آنها، حمایت ویژه از فعالیت‌های دانش‌بنیان، راه‌اندازی شوراهای خیریه در سراسر کشور و ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی توسط بقاع متبرکه از جمله مهمترین برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در سال جاری محسوب می‌شود.