کد خبر : 325993

تاریخ درج خبر : شنبه 12 مرداد 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کهکيلويه و بويراحمد
• احداث شبستان بقاع متبرکه امام زاده گان ابراهیم اسدالله( ع)در شهرستان بهمئی
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : طرح احداث شبستان بقاع متبرکه امام زاده گان ابراهیم اسدالله( ع)در شهرستان بهمئی در حال ساخت می باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در بازدید از طرح احداث شبستان امامزاده گان ابراهیم اسدالله (ع) در شهرستان بهمئی از پیشرفت 15 درصدی این احداث شبستان دو امامزاده در بهمئی طرح خبر داد و گفت: طرح احداث شبستان این بقاع متبرکه فعال ترین طرح مذهبی در استان است.

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور افزود: هزینه احداث این طرح با کمک و مساعدت های مردمی، نذورات امامزاده و بخشی نیز از اعتبارات استانی تامین شده است.

وی با بیان اینکه تا الان برای احداث این شبستان نزدیک به 800 میلیون تومان هزینه شده است، گفت: برای تکمیل و بهره برداری از این طرح به 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

جنتی پور با بیان اینکه طرح احداث توسعه صحن امامزاده اسدالله(ع) و امامزاده ابراهیم(ع) به مساحت یک هزار و 100 متر در دو طبقه اجرا می شود، افزود: این طرح شامل احداث شبستان، حسینیه و مسجد است که دور تا دور حرم این امامزادگان ساخته می شود.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت بالای این منطقه در خصوص جذب گردشگر می توان با سرمایه گذاری مناسب بحث گردشگری مذهبی را در این منطقه توسعه داد.

جنتی پور به استقبال خوب زائران از استان های همجوار اشاره کرد و گفت: در صحن امامزاده اسدالله(ع) و امامزاده ابراهیم(ع) تعداد 20 حجره برای استراحت و امکانات رفاهی و بهداشتی مناسب پیش بینی شده است.

تعداد 225 امامزاده در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد 15 بقعه دارای زائرسرا است.