کد خبر : 324105

تاریخ درج خبر : یک شنبه 9 تیر 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کهکيلويه و بويراحمد
• اجرای طرح افق در 2 امامزاده شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح افق در امامزاده عبدالله(ع) یاسوج و بی‌بی حکیمه گچساران در حال برگزاری است.
حجت‌الاسلام قاسم مومنی‌شاد ظهر امروز از اجرای طرح افق با محوریت پرداختن به مسائل اجتماعی، فرهنگی و قرآنی خبر داد و گفت: هدف از اجرای این طرح پر رنگ‌ کردن بقاع متبرکه در حل معضلات اجتماعی و ترویج معارف اسلامی است.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طرح افق از ابتدای امسال و به صورت آزمایشی در امامزاده عبدالله(ع) یاسوج و بی‌بی حکیمه(س) گچساران در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: طرح افق متشکل از واحدهای فرهنگی، اجتماعی و قرآنی است که در واحد اجتماعی معضلات پیرامون مانند طلاق، فقر و سایر مشکلات احصاء و به هیات امنا اعلام می‌شود تا برنامه‌ریزی لازم برای حل آن صورت گیرد.

این مسوول ادامه داد: واحد فرهنگی در این طرح وظیفه تعامل با دستگاه‌های فرهنگی و هیات‌های مذهبی شهرستان‌ها و استان در برنامه‌های مصوب شده را بر عهده دارد، ضمن اینکه واحد قرآنی که از مسوول و کارشناس خبره قرآنی تشکیل شده ترویج مباحث قرآن و محافل انس با قرآن را انجام می‌دهد.

مومنی‌شاد عنوان کرد: یکی از برنامه‌های امسال اوقاف، هزینه کردن موقوفات بدون قید مکان در این طرح است برای مثال این هزینه به خانواده‌های بی‌بضاعت شناسایی شده این طرح تعلق می‌گیرد.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تاکنون استقبال از طرح افق در این دو امامزاده خوب بوده، افزود: اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد از نخبگان فرهنگی، اعضای هیات‌های مذهبی و افراد خبره برای حضور در این طرح فرهنگی دعوت می‌کند.