لوگوی اوقاف

یادداشت ها

بيشتر
حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی
حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی
پیام حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت فرارسیدن روز عرفه حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با صدور پیامی، به اهمیت و تبریک 9 ذی‌الحجه روز عرفه را پرداختند. به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد ، در پیام حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد آمده است:
حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی با فرا رسیدن روز عرفه و تبریک این روز بزرگ به مسلمانان کشور و به خصوص مردم شهید پرور استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: روز عرفه یکی از شاخص ترین مناسبتهایی است که در فرهنگ دینی ما به‌عنوان نماد ارتباط معنوی با خداوند متعال، حرکت در مسیر عبودیت و تسلیم شدن تام و تمام بنده در مقابل پروردگار شناخته شده است.
وی با اشاره به اینکه عرفه، روز معرفت، روز زدودن قلب از غبار گناه و روز خدا و خدایی شدن است، بیان کرد: در معارف اسلامی بر عبادت و نیایش و طلب مغفرت در روز عرفه بسیار سفارش شده و شب و روز آن از ایام متبرک در اسلام به شمار می رود. 
وی افزود: شب عرفه از لیالی متبرک و شب زیارتی حضرت امام حسین (ع) است، عبادت در این شب معادل ۱۷۰ سال عبادت و خواندن زیارت امام سوم شیعیان (ع) برابر با رفتن هزاران حج واجب و عمره و جهاد در راه خداست.
 درباره فضیلت روز عرفه بیان کرد: برخی از روزها در طول سال با عناوینی که خدای متعال مشخص کرده، مورد توجه خداوند قرار گرفته است و خاصیتی دارند. پیغمبر فرمودند «در ایام عمر شما گاهی نسیم های رحمتی می وزد، پس آنها را دریابید.»
وی ادامه داد: ازجمله نسیم‌های الهی و روزهایی که خاصیت پیدا کرده، روز عرفه است. عنوان روز عرفه مربوط به ایام حج است که حجاج در صحرای عرفات جمع می‌شوند و در مناسک حج خود در عرفات بیتوته دارند. اما روز عرفه خود مشخصه‌ای پیدا کرده است.
خدای متعال در روز عرفه به سه مکان و سه گروه از انسانها نظر رحمت خاص دارد. گروه اول کربلا و زائران امام حسین (ع)، گروه دوم صحرای عرفات (در نزدیکی مکه) و حجاج بیت الله و گروه سوم هر جا از دنیا که دستی به سوی او بلند شود و دلی بشکند و این خاصیت عجیب روز عرفه است.
حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی با اشاره به معنای عرفه بیان داشت: تفاسیر مختلفی در این زمینه وجود دارد، آن چیزی که نظر من را جلب کرد، صحبت‌های مقام معظم رهبری در سال 1373 بود. ایشان فرمودند: " در روایتی دیدم که «عرفه و عرفات را بدین خاطر چنین اسمی دادند که در این روز و آن مکان، موقعیتی برای اعتراف به گناه در نزد پروردگار پیش میآید.». علی‌رغم این‌که در اسلام اعتراف به گناه در پیش بنده‌ها مجاز نیست، اما در این ‌روز فضایی ایجاد می‌شود که بین انسان و خدای متعال شرایطی برای اعتراف به گناه و سبک شدن بار انسان پیش می‌آید. خاصیت عجیبی از باب مهر و محبت و علاقه بین عبد و بنده ایجاد می‌شود" .
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در این روز لطف و رحمت خداوند شامل همگان می شود، گفت: دعای عرفه فقط یک دعا نیست بلکه دستورالعملی برای زندگی است.
نصیرالاسلامی در پایان از برگزاری مراسم دعای عرفه در مساجد،حسینیه ها و بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: هیئات امناء بقاع متبرکه سطح استان کهگیلویه و بویراحمد امادگی برگزاری این مراسم معنوی را در سطح استان دارند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

آخرین اخبار

بيشتر

اخبار

بيشتر

پیوندها

بيشتر
  • تعداد بازديد اين صفحه: 34817
  • تعداد بازديد اين صفحه در امروز: 70
  • تعداد کل بازديد کنندگان سايت: 8050319
  • تعداد کل بازديد کنندگان سایت در امروز : 31941