لوگوی اوقاف

اماکن

بيشتر

يكشنبه29اسفند1400

01:24

68

بقعه متبرکه امامزاده محمود علیه السلام میزبان طرح نوروزی آرامش بهاری

طرح نوروزی آرامش بهاری به مناسبت ایام نوروز در بقعه متبرکه امامزاده محمود علیه السلام در شهرستان کهگیلویه برگزار می شود.

طرح نوروزی آرامش بهاری به مناسبت ایام نوروز در بقعه متبرکه امامزاده محمود علیه السلام در شهرستان کهگیلویه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح نوروزی آرامش بهاری به مناسبت ایام نوروز با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی اجتماعی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در بقعه متبرکه امامزاده محمود علیه السلام مشهور به سید محمید علیه السلام قلعه رئیسی شهرستان کهگیلویه برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این طرح از بیست و هشت اسفندماه  شروع شد و تا سیزده فروردین ماه در صحن امامزاده محمود علیه السلام مشهور به سید محمید علیه السلام برگزار می شود.

نصیرالاسلامی افزود: از جمله غرفه‌هایی که در حاشیه حرم مطهر این امامزاده برپا می‌شود غرفه کودک و نوجوان، غرفه مشاوره ازدواج و پاسخگویی به مسائل شرعی و احکام می‌باشد.

حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی تقویت باور‌های اعتقادی، دینی و مذهبی و بهره برداری مطلوب از فضای معنوی بقاع متبرکه امامزادگان را از جمله اهداف اجرایی طرح نوروزی آرامش بهاری در بقاع متبرکه برشمرد.

آستان مقدس امامزاده سید محمود(محمید) علیه السلام در شیبی ناهموار در دامنه کوه بی‌سیتون (بی‌سیدون) چهار روستا (چاروسا) از دهستان طیبی سر حدی غربی، بخش چاروسا شهرستان کهگیلویه، با ارتفاع 1190 متر با سطح دریا، با فاصله 7 کیلومتر با شهر قلعه‌رئیسی و 75 کیلومتری دهدشت مرکز کهگیلویه واقع شده است.

این امامزاده دارای اولاد زیادی در بلاد وسیع کرانه‌های جنوبی خلیج‌ فارس و دامنه شمالی و شرق جبال زاگرس (کهگیلویه و بویر‌احمد، بهبهان، بنادر بوشهر، قسمتی از اصفهان، فارس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری) و سایر نقاط ایران و خارج از کشور است که به سادات «رضا توفیق» شهرت دارند.

امامزاده محمود علیه السلام یکی از مشهورترین بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که از زمان‌های گذشته مورد توجه مردم با ایمان و مکانی برای تمسک و توسل اهل معرفت بوده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

آخرین اخبار

بيشتر

اخبار

بيشتر

پیوندها

بيشتر
  • تعداد بازديد اين صفحه: 34853
  • تعداد بازديد اين صفحه در امروز: 106
  • تعداد کل بازديد کنندگان سايت: 8050577
  • تعداد کل بازديد کنندگان سایت در امروز : 32199