لوگوی اوقاف

خبر ویژه

بيشتر

پنجشنبه5مرداد1402

15:39

151

بصیرت عاشورایی ویژه برنامه بقعه متبرکه امامزاده سید محمود علیه‌السلام در ماه‌های محرم و صفر

حجت الاسلام قاسم مومنی شاد معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در طول ماه‌های محرم و صفر سوگواره بصیرت عاشورایی بصورت ویژه در بقعه متبرکه امامزاده سید محمود مشهور به سید محمید علیه السلام شهرستان کهگیلویه برگزار می شود.

حجت الاسلام قاسم مومنی شاد معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در طول ماه‌های محرم و صفر سوگواره بصیرت عاشورایی بصورت ویژه در بقعه متبرکه امامزاده سید محمود مشهور به سید محمید علیه السلام شهرستان کهگیلویه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد ، حجت الاسلام قاسم مومنی شاد معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در طول ماه‌های محرم و صفر سوگواره بصیرت عاشورایی بصورت ویژه در بقعه متبرکه امامزاده سید محمود مشهور به سید محمید علیه السلام شهرستان کهگیلویه برگزار می شود.
حجت الاسلام قاسم مومنی شاد گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی یکی از طرح‌های سازمان اوقاف و امور خیریه است که در ایام محرم و صفر برگزار می شود و در این سوگواره علاوه بر عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام برنامه‌های دیگری نظیر شیر خوارگان حسینی، احلی من العسل، رهروان زینبی، لبیک یا حسین علیه السلام، طرح شمیم حسینی و روضه خوانی اجرا می‌شود.
حجت الاسلام مومنی شاد گفت: برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی از ۲۸ تیر تا ۲۵ شهریور همزمان با اول محرم تا آخر ماه صفر در این حرم مطهر اجرا می‌شود.
وی اظهار داشت: سوگواره بصیرت عاشورایی با هدف تقویت باورهای دینی و تبیین اهداف قیام عاشورا با بیان صحیح وقایع عاشورا، اجرای ویژه برنامه‌های مذهبی ماه محرم و اجرای صحیح نیات واقفین با موضوع عزاداری امام حسین(ع) و تطبیق آن با نیاز های روز جامعه برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مراسم سخنرانی و عزاداری در شب‌های دهه محرم، ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی‌ در سی و پنج بقعه متبرکه شاخص استان جمعه ۳۰ تیر مصادف با سوم محرم الحرام، عزاداری روز تاسوعا و عاشورای حسینی‌، شام غریبان ۵ و ۶ مرداد و مراسم شب شهادت امام سجاد(ع) در ۷ مرداد از برنامه‌های اجرایی در سوگواره بصیرت عاشورایی است‌.
حجت الاسلام قاسم مومنی شاد برگزاری برنامه «احلی من العسل» ویژه برنامه نوجوانان حسینی در روز دوشنبه ، ۲ مرداد با همکاری ادارات آموزش و پرورش از دیگر برنامه‌های شاخص این طرح برشمرد و گفت: همایش رهروان زینبی(‌س) ویژه بانوان مصادف با ۱۲ محرم، عصر روز یکشنبه ۸ مرداد برگزار می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حرم مطهر امامزاده سید محمود علیه‌السلام از بقاع متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد است که برنامه‌های مختلفی از جمله طرح نوروزی آرامش بهاری، طرح ضیافت الهی، ویژه برنامه های دهه ولایت ، ویژه برنامه های دهه کرامت، ویژه برنامه های دهه وقف ، سوگواره یاس نبوی، طرح قرار دوازدهم و ... در این بارگاه مطهر در طول سال برگزار می‌شود.
بارگاه مطهر و منور امام‌زاده سید محمود مشهور به سید محمید علیه السلام یکی از پر بازدیدترین اماکن مذهبی شهرستان کهگیلویه است که روزانه زائران و گردشگران مذهبی زیادی از این بارگاه مطهر دیدن و زیارت می کنند. بقعه متبرکه امام‌زاده سید محمود علیه‌السلام که به امامزاده سید محمید علیه السلام معروف و مشهور است یکی از این امام‌زاده هاست که در طول سال شاهد خیل عظیم گردشگر و زائر از مناطق مختلف است. این امامزاده در تمام طول سال پذیرای دلدادگان کوی ارادتمندان است.
اطراف این امامزاده پر است از مناطق زیبای گردشگری به خصوص آبشارها و رودخانه های خروشان که مردم می توانند از این مناطق هم استفاده کنند. در دامنه تپه های پوشیده از درختان سر بلند ، آنجا که چادر اعتقاد بر پاست به گنبد و مناره فیروزه رنگ می‌رسی که امامزاده سید محمود علیه‌السلام نام دارد و مکان حمد و ستایش است. در کنار این امامزاده جلیل القدر، آبشار کمردوغ قرار دارد که این آبشار هفتمین آبشار از نظر ارتفاع در کشور است. وجود بیش از 110 اتاق اسکان و مدارس در اطراف روستا سبب شد تا هر روزه شاهد تکمیل شدن اسکان در این امامزاده به دلیل استقبال باشکوه مردم باشیم. امامزاده سید محمود علیه‌السلام از اولاد و احفاد امام جواد علیه السلام است که بقعه آن در هفت کیلومتری شهر قلعه رئیسی شهرستان کهگیلویه استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

كلمات كليدی

سوگواره بصیرت عاشورایی,بصیرت عاشورایی,قاسم مومنی شاد,مومنی شاد,
 
امتیاز دهی
 
 
مهدی
1
0
1402/5/8 00:22:56
السلام علیک یا امامزاده سید محمود علیه‌السلام

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

آخرین اخبار

بيشتر

اخبار

بيشتر

پیوندها

بيشتر
  • تعداد بازديد اين صفحه: 34820
  • تعداد بازديد اين صفحه در امروز: 73
  • تعداد کل بازديد کنندگان سايت: 8050326
  • تعداد کل بازديد کنندگان سایت در امروز : 31948