• امروز دوشنبه دوم بهمن 1396 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

 موقوفه خیرات و مبرات در کهگیلویه و بویراحمد نظام‌مند نیست‌

موقوفه خیرات و مبرات در کهگیلویه و بویراحمد نظام‌مند نیست‌

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: موقوفه خیرات و مبرات در این استان نظام‌مند نیست و باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

 چهارشنبه 22 دی 1395   76  0      

ه گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام سید‌نورالله جنتی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته، 14 دی‌ماه در نشست هم‌اندیشی سند کاهش فقر کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: ضروری است کمیته‌ای با هدف شناسایی نیازمندان در استان تشکیل شود تا در این زمینه کمترین انحراف را داشته باشیم.
وی با تشریح برخی دستورات دین مبین اسلام و ائمه در زمینه کمک به فقرا، عنوان کرد: انتظار می‌رود افراد با بضاعت و متمکن نسبت به فقرا بی‌توجهی نکنند و حق آنان را نیز نادیده نگیرند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی دولت و متولیان امر در زمینه توانمندسازی نیازمندان، ابراز کرد: به طور حتم در صورت توانمندسازی فقرا و ایجاد اشتغال پایدار شاهد جامعه‌ای با رفاه و آرامش مناسب بوده و باید بدانیم با کمک کردن موردی به نیازمندان به نتیجه مطلوب نمی‌رسیم و این تنها مسکنی برای آرامش درد در مدت اندکی است.
حجت‌الاسلام جنتی‌پور از وجود موقوفه‌ای در یاسوج خبر داد و افزود: این موقوفه که 50 درصد آن خیرات و مبرات است نیمه کاره‌ رها شده و در صورت اتمام آن سالانه بیش از 5 میلیارد تومان درآمد دارد.
وی بیان کرد: آمادگی لازم برای همکاری با کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد برای مشارکت در اتمام این موقوفه را داریم و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امیدواریم افراد دارای توان مالی مطلوب نسبت به تکمیل این موقوفه با هدف کمک به فقرا و نیازمندان اقدام کنند و در این زمینه سنگ تمام بگذارند.
منبع: تسنیم
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار